Ukraynaca Öğreniyorum setinin ilk kitabı çıktı

Ukraynaca Öğreniyorum setinin ilk kitabı çıktı

Ukrayna Ankara Derneği tarafından uzun zaman önce hazırlıkları yapılmaya başlanan Ukraynaca öğreniyorum setinin ilk kitabı, Ukraynaca Öğreniyorum Başlangıç Seviyesi kitabı çıktı.

Ukraynaca eğitimi konusunda büyük bir eksiliği giderecek olan Ukraynaca eğitim seti üzerinde uzun ve kapsamlı çalışmalar yapan Ukrayna Derneği, yeni kitabıyla geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Yeni dil öğrenenlerin ihtiyacına uygun olarak hazırlanan Ukraynaca Öğreniyorum Başlangıç Seviyesi kitabı, içerik odaklı ve bütüncül bir dil yaklaşımı sunuyor. Dil öğreniminin, dinleme ve konuşma gibi becerilerle geliştirilmesini amaçlayan kitapta, testler ve alıştırmalarla konuların anlaşılma seviyeleri ölçülüyor.

Ukraynaca Öğreniyorum Eğitim setinin mimarı Yuliya Biletska, kitabın geniş içeriğe sahip olduğunu ve öğrenme sürecinin yazma, dinleme ve konuşma gibi seçeneklerle desteklendiğini ifade ediyor. Etkileşimli içerikler sunarak bu becerileri geliştirmek için kurulan Ukraynaca Öğreniyorum web sitesiyle Ukraynaca eğitimlerin videolar ve ses kayıtlarıyla destekleneceğinin altını çiziyor.

Ukraynaca Öğreniyorum setinin başlangıç seviyesi kitabının yazarları, bu kitapla Ukraynaca eğitimindeki kaynak eksikliğinin büyük oranda giderileceğini vurgulayarak, kitabın Ukraynaca öğrenmek isteyen Türklere büyük kolaylık sağlayacağını ifade ediyorlar.