Slide 1 Başlangiç sevİyesİ Ukraynaca Öğreniyorum Ukraynaca öğrenmek için
doğru başlangıç
Kİtabı sipariş et

Ankara Ukrayna Derneği’nin deneyimli öğretim kadrosu tarafından hazırlanan “Ukraynaca Öğreniyorum 1. Başlangıç Seviyesi” kitabı üç seriden oluşan “Ukraynaca Öğreniyorum” eğitim setinin başlangıç seviyesi kitabıdır.

Ukraynaca öğrenimine keyifli bir adım atarken, tek başınıza ya da öğretmen yardımıyla kullanabileceğiniz bu kitap, zengin içeriğiyle dil becerilerinizin en iyi seviyede gelişmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İçeriğinde geniş konu anlatımlarını ve alıştırmaları bulunduran kitap, Ukraynaca dersi veren öğretmenlerin kullanabilecekleri yardımcı bir kaynak niteliğindedir.

Kitap Hakkında Bilgiler

Farklı dil becerileri

Farklı dil becerileri

Kitap dil bilgisinin yanında, yazma, konuşma, okuma, dinleme gibi farklı dil becerilerinin geliştirilmesini de hedeflemektedir.
Ses kayıtları

Ses kayıtları

Ukraynaca öğrenimine çok yönlü katkılar sunmayı hedefleyen eğitim setinde, dinleme becerilerinizi geliştirmeniz için ses kayıtları mevcuttur. Ses kayıtları, dinleme becerisinin geliştirilmesi için olduğu kadar telaffuz açısından da çok önemlidir.
Mini sözlük

Mini sözlük

Her dersin sonunda öğrencilerin kelime dağarcıklarının genişletilmesi maksadıyla, o derste geçen yeni sözcüklerin ve Türkçe karşılıklarının listesi yer almaktadır.
Türkçe konu anlatımı

Türkçe konu anlatımı

Her dersin başında yeni bir konunun Türkçe anlatımı bulunmaktadır. Dil bilgisi kuralları anlatılmadan önce, örnek cümlelerle ya da diyaloglarla örneklendirilmektedir.
Video dersleri

Video dersleri

Kitapta bulunan karekodlar ile “Ukraynaca Öğreniyorum” YouTube kanalındaki videolara ulaşmanız da mümkündür. Böylece konu anlatımlı videolardan da faydalanma imkânınız olacaktır.
Ukrayna'yı tanımak

Ukrayna'yı tanımak

Bir dilin öğrenilmesi sadece o dilin dil bilgisi kurallarını öğrenmek anlamına gelmez; o dilin ait olduğu kültür hakkında da bilgi edinmek gerekir. Bu sebeple kitapta, Ukrayna’nın şehirleri, yemekleri ve önemli Ukraynalı şahsiyetler hakkında bilgiler bulunmaktadır.
Kolay anlaşılır tasarım

Kolay anlaşılır tasarım

Kitap, yirmi dersten, her ders iki bölümden oluşmaktadır.
Alıştırmalar

Alıştırmalar

Her dersin sonunda, o derste işlenen konuların pekiştirilmesine yönelik alıştırmalar yer almaktadır. Öğretmenlerin bu alıştırmaları, ev ödevi olarak değerlendirmeleri tavsiye edilir.
Çeşitli aktiviteler

Çeşitli aktiviteler

Her beş dersin sonunda, tekrar amaçlı bir çizgi roman yer almaktadır. Bu dersin alıştırmalarında dinleme pratiği için ünlü Ukraynalı grupların şarkılarına yer verilirken, öğrencilere öğrenmiş oldukları kural ve kalıpları kullanarak kendi hikâyelerini yazma ve anlatma fırsatı da verilmektedir. Kitapta yer alan testler, konuların ne kadar anlaşıldığını ölçmek için kullanışlı birer araçtır.
120
İndirimli fiyat:
  • Liste fiyatı: 150 TL
Ukrayna'dan satın almak için lütfen aşağıdaki butonu kullanın.

Ukraynaca kursuna nasıl katılabilirim?

Yazarlar

Kitap Tanıtım Videosu

İçindekiler ve Sayfa Örnekleri

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kitap hakkında uzman yorumları

Destek sağlayan kurumlar